Esperance Tunis osvajač petog mjesta na FIFA Svjetskom klupskom prvenstvu

Esperance Tunis osvajač je petog mjesta na FIFA Svjetskom klupskom prvenstvu koje se igra u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

Regularni dio meča između Esperance Tunisa i Chivas Guadalajare završen je rezultatom 1:1, pa se pristupilo penal seriji nakon koje su bolji bili fudbaleri iz Tunisa rezultatom 6:5.

Već u petoj minuti Meksikanci su dobili jedanaesterac, a siguran izvođač bio je Walter Sandoval.

Slična situacija viđena je u 38. minuti, kada su Tunižani nakon VAR konsultacije dobili priliku sa penala, a pogodio je Youcef Belaili.

Penali su na kraju i odlučili pobjednika jer više golova nije bilo u regularnom vremenu, a rezultatom 6:5 bio je bolji tim iz Tunisa.