EP u rukometu: Šveđani bez ikakvih problema protiv Bjelorusije

Rukometaši Švedske slavili su bez ikakvih problema protiv Bjelorusije i tako nastavili sa dobrim igrama na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj. Konačan rezultat bio je 29:20.

Od prvog minuta susreta Šveđani su preuzeli vodstvo, Bjelorusi jednom izjednačili na 1:1, a ostatak utakmice u potpunosti je pripao favorizovanoj ekipi.

Već na poluvremenu Šveđani su došli do pet poena prednosti, a u jednom trenutku ona je bila i dvocifrena. Na kraju završeno je rezultatom 29:20.

Po četiri pogotka za pobjednički tim postigli su Wanne i Lagergren, dok su isti učinak u redovima Bjelorusije imali Kulesh i Karalek.