Efikasno prvo poluvrijeme: Zvijezda 09 velikim trijumfom u Tuzli zakoračila u ‘mirnu luku’

Fudbaleri Zvijezde 09 ostvarili su veliki trijumf na gostovanju kod Tuzla Cityja rezultatom 3:1 u posljednjem meču 29. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Dva dana nakon pet utakmica 29. kola odigran je i posljednji ogled ove runde takmičenja u kojem su se sastale ekipe koje drže prve ‘sigurne’ pozicije na tabeli.

S obzirom na prednost koju su imali nad GOŠK-om i Krupom, oba tima imaju legitimno pravo da se nadaju opstanku u društvu najboljih, a posebno bi siguran bio tim koji dođe do eventualnog trijumfa, što je u ovom slučaju bila Zvijezda 09.

Gosti su bolje otvorili meč i već u 14. minuti došli do vodstva. Prvi šut na utakmici, nakon jedne kontre, uputio je Miljan Govedarica i savladao domaćeg golmana.

Nakon toga Tuzla City je zaigrao mnogo bolje, te je pogotkom Voje Ubiparipa iz 25. minute došla do poravnanja. No, tu je domaćin ponovo ‘zakočio’.

‘Blitzkrieg’ gostiju i dva gola u svega dvije minute bili su i više nego dovoljni za trijumf. Prvo je Ermin Huseinbašić u 36. minuti vratio vodstvo gostima iz Stanišića, a onda je novi gol, minut kasnije, postigao Govedarica. To je bio rezultat prvog poluvremena.

Gostima je odgovarao stil igre u drugom poluvremenu, odnosno kako se razvijala utakmica. Mnogo šansi nije bilo, a domaćin nije uspio da napravi inicijativu kojom bi stigao do izjednačenja.

Čak je i u nastavku Zvijezda 09 imala ozbiljnije prilike, ali Govedarica u dva navrata nije uspio da kruniše het-trik. Ostalo je 1:3, tako da su gosti upisali vitalne bodove i ispadanje se sada čini poput naučne fantastike. Tuzli preostaje da bodove spasa potraži negdje u preostala četiri kola.

Tuzla City – Zvijezda 09 1:3 (Ubiparip 25’ / Govedarica 14’, 37’, Huseinbašić 36’)

Stadion: Tušanj (Tuzla). Gledalaca: 500. Sudija: Mateo Musa (Čitluk). Žuti kartoni: /.

Tuzla City: Fejzić, Efendić, Mitrović, Kojić, Širanović, Čomor, Bevab, Murga, Ubiparip, Sesar i Zlatković.

Zvijezda 09: Erić, Mehmedagić, Mišić, Huseinbašić, Stjepanović, Vojinović, Predragović, Blagojević, Babić, Čulum i Govedarica.