Efikasna Sloboda porazila Bosnu u Sarajevu, Zrinjski uspješan protiv Mladosti

Odigrana su posljednja dva današnja meča Prvenstva Bosne i Hercegovine u košarci, a pobjedama su se radovale ekipe Slobode i Zrinjskog.

U derbiju nekada velikih rivala Sloboda je, kao gost, slavila protiv Bosne u Sarajevu rezultatom 103:89.

Sjajna prva dionica Slobode, posebno u napadu, dovela je Tuzlake na odličan put ka trijumfu. Postigli su 31 poen, a sa sjajnom igrom nastavili i do poluvremena. Tako su u prvoj polovini utakmice postigli čak 58 poena.

U posljednjoj četvrtini Bosna je tek uspjela malo smanjiti zaostatak za Tuzlacima, ali nedovoljno da se utakmica zakomplikuje.

Zlatko Jovanović je goste predvodio sa čak 31 postignutim poenom, dok je kod Bosne Atif Durak postigao 24, a Mirsad Pivaldžić 21.

Većih problema nije imala ni ekipa Zrinjskog koja je rezultatom 88:77 slavila protiv Mladosti iz Mrkonjić Grada.

Kod domaćih Milan Lužajić je postigao 18, a Marko Ramljak 15 poena. S druge strane, istakao je se Miloš Marković sa 18 poena.