Edin Višća u 95. minuti ‘panenkom’ donio bod Basaksehiru, igrao i Riad Bajić

Fudbaleri Basaksehira remizirali su rezultatom 1:1 sa Rizesporom u 29. kolu turske Superlige.

Domaćin je bio pod imperativom pobjede kojom bi se vratio na pet bodova prednosti u odnosnu na Galatasaray, ali je Rize došao sa namjerom da ne bude poražen, i u tim namjerama gosti su uspjeli.

U prvom poluvremenu domaćin je krenuo sporije, ali je u finišu imao nekoliko prilika, ipak, golman gostiju bio je odličan.

No, onda pravi šok na Fatih Terim stadionu u 62. minuti, pošto je Vedat Muriqi pogodio iz prvog šuta gostiju u okvir gola.

Do kraja utakmice u igru je ušao i Riad Bajić, a onda je u 93. minuti domaćin dobio jedanaesterac. Siguran izvođač i to popularnom ‘panenkom’ bio je bh. reprezentativac, Edin Višća, koji je odigrao svih 90 minuta i tako donio bod svom timu.