Džumhur pomeo Marterera i plasirao se u drugo kolo Wimbledona (VIDEO)

Naš najbolji teniser Damir Džumhur, bez većih problema opravdao je ulogu favorita u meču prvog kola i savladao Nijemca Maximiliana Marterera s 3:0 u setovima.

Džumhur je odigrao sjajan meč i ubjedljivo slavio protiv 48. igrača svijeta. Prvi set je Damir dobio rezultatom 6:3, a ključni trenutak seta je bio u šestom gemu, kada je Džumhur napravio break, te poveo s 4:2. Poslije toga je rutinski priveo set kraju.

U drugom setu je naš teniser još podigao nivo svoje igre, te je dva puta oduzeo servis protivniku i slavio sa 6:2.

I u trećem setu slična priča. Džumhur, koji je trenutno 23. igrač svijeta, pravi break u petom gemu, zatim ga i potvrđuje, te lako privodi ovaj meč kraju.

U drugom kolu Damir će igrati protiv pobjednika duela Ernests Gulbis-Jay Clarke.

Džumhur – Marterer 3:0 (6:3, 6:2, 6:4)

<iframe frameborder=”0” width=”640” height=”360” src=”https://www.dailymotion.com/embed/video/x6nhmbu” allowfullscreen></iframe>