Džumhur nastavio put ka odbrani titule: Pobjeda protiv Pelle za prolaz u četvrtfinale!

Damir Džumhur je rezultatom 2:0 u setovima slavio protiv Guida Pelle i plasirao se u četvrtfinale turnira u St. Petersburgu.

Džumhur je nastavio put ka odbrani titule, a za razliku od meča prvog kola protiv Miedlera, dobro je otvorio ovaj dvoboj i već u prvom gemu pravi break, koji je zatim i potvrdio. Čuvao je svoj servis sve do 8. gema prvog seta, kada Pella dolazi do breaka, ali Damir odmah pravi re-break i privodi set kraju (6:4)

U drugom setu smo gledali dosta ujednačen meč, a prvi break viđen je u 5. gemu. Osvojio ga je naš teniser, ali sada je Pella učinio ono što je Džumhur u prvom setu – odmah je vratio break i izjednačio na 3:3.

Ipak, Damir se brzo oporavio i uzvratio je breakom, te stigao do 5:4 i servis gema za pobjedu i prolazak u četvrtfinale. Slavio je bez izgubljenog poena i završio set rezultatom 6:4.

U četvrtfinalu ga očekuje meč protiv Stana Wawrinke, tenisera protiv kojeg već ranije slavio veliku pobjedu. Bilo je to prošle godine u Dubaiu, a naš teniser je slavio s 7:6, 6:3. Nadamo se istom ishodu i u ovom meču.

Džumhur – Pella 2:0 (6:4, 6:4)