Džumhur nakon velike borbe poražen od Haasea

Najbolji bosanskohercegovački teniser, Damir Džumhur, oprostio se od ATP 500 turnira u Dubaiju nakon poraza od Robina Haasea rezultatom 1:2 (2:6, 6:4 i 4:6).

U prvom setu odlično je startovao holandski teniser koji je već u trećem gemu napravio brejk i čuvao ga sve do sedmog gema, kada je napravio novi i set priveo u svoju korist rezultatom 6:2.

Haaseu je prednost donio sjajan servis jer je u prvom setu izgubio samo jedan poen na svoj servis, a prilikom drugog servisa imao je, vjerovali ili ne, stopostotan učinak.

U drugom setu mnogo bolja igra našeg tenisera. Džumhur pravi brejk u četvrtom gemu, ali Haase uzvraća istom mjerom u famoznom sedmom gemu. Ipak, u desetom gemu pri vodstvu Džumhura rezultatom 5:4, vidjeli smo novi brejk koji je meč odveo u treći set.

Treći set je otvoren traljavom igrom sa obje strane. Vidjeli smo tri brejka u prva tri gema, a pošto je bh. teniser servirao prvi, Haase je imao prednost brejka.

Ipak, nakon toga obojica tenisera su se konsolidovali, servis je bio na mnogo višem nivou i Holanđanin je tako zabilježio prolaz u prvo polufinale ATP 500 turnira u karijeri.

Nakon fantastičnog nastupa u Dubaiju, Džumhur će napraviti progres na ATP rang listi za 10 mjesta i bit će na rekordnoj 67. poziciji.