Džeko ušao u nastavku: Velika pobjeda Rome u derbiju za povratak u borbu za LP

Fudbaleri Rome upisali su vrlo vrijednu pobjedu u derbiju protiv Sampdorije rezultatom 1:0 na gostovanju i tako se vratili u borbu za Ligu prvaka.

Edin Džeko je počeo meč na klupi, ali se to nije pokazalo kao ispravno rješenje, jer je neposredno poslije njegovog ulaska u igru Roma postigla jedini gol na utakmici.

U prvom dijelu nije bilo golova, ali je bilo šansi na obje strane. Bez golova se otišlo na odmor, a u nastavku vidjeli smo ključni detalj.

Igrao se 75. minut kada je Daniele De Rossi pogodio i donio svom timu veliku pobjedu. Ovim trijumfom Vučica se vratila na šesto mjesto, sa svega jednim bodom iza Milana koji je na poziciji broj četiri.