Dvocifren učinak Gordića u četvrtom uzastopnom porazu Budućnosti u Euroligi

Košarkaši Budućnosti poraženi su na svom parketu od Bayerna rezultatom 75:89 u 24. kolu košarkaške Eurolige.

Četvrti uzastopni poraz u Euroligi košarkaši Budućnosti su doživjeli u svojoj Morači od Bayerna u utakmici u kojoj su Crnogorci sigurno mogli više.

Bayern bolje otvara meč i ima prednost dužim dijelom prvog poluvremena, ali je u finišu prvog dijela Edwin Jackson sa nekoliko trojki preokrenuo rezultat u korist Budućnosti.

Ipak, u nastavku mnogo bolja igra Bavaraca koji su zasluženo došli do pobjede, za što se nisu mnogo namučili.

Bosanskohercegovački reprezentativac Nemanja Gordić bio je dvocifren u domaćem timu, sa 10 poena, pet asistencija i jednim skokom. Najefikasniji u Budućnosti bio je pomenuti Jackson sa 19 poena.

Kod gostiju najefikasniji je bio Danilo Barthel sa 16 poena, dok je bh. košarkaš Nihad Đedović postigao tri.