Dupla kruna sve bliže: Sarajevo steklo ogromnu prednost pred revanš meč finala Kupa

Fudbaleri Sarajeva su danas na Koševu odigrali još jednu odličnu utakmicu i u prom meču finala Kupa BiH razbili Široki Brijeg sa 3:0. Tako su se dodatno približili osvajanju duple krune, jer je prvenstvo faktički već riješeno jer su na +6 u odnosu na Zrinjski.

Od samog početka smo gledali sjajnu fudbalsku predstavu na Koševu, a prvi je zaprijetio Široki Brijeg.

U velikoj se prilici u šestoj minuti našao Stipe Jurić, prevario je nekoliko odbrambenih fudbalera Sarajeva, šutirao, ali je lopta otišla tik pored stative gola Vladana Kovačevića.

Brzo je stigla kazna za goste. Igrala se 9. minuta kada su domaći odigrali lijepu akciju, Anel Hebibović je ubacio, a na drugoj stativi loptu u mrežu pospremio Amar Rahmanović za erupciju oduševljenja na Koševu.

U 22. minuti nova prilika za domaće. Benjamin Tatar je ubacio, a na drugoj stativi ovaj put promašio Rifet Kapić.

Taman kada je Široki preuzeo inicijativu i nešto više imao loptu u nogama, Sarajevo je uspjelo da dođe do nove prilike i novog pogotka.

Vodstvo je udvostručio Kapić u 39. minuti, kada je iskosa sa 7-8 metara šutira, Luka Bilobrk je nešto slabije reagovao i bilo je to velikih 2:0 za Sarajevo za miran odlazak na odmor.

Na samom otvaranju drugog dijela ogromna prilika za Sarajevo da potpuno razbije Široki. Rahmanović je u 49. minuti izbio sam pred Bilobrka, Stipo Marković ga uopšte nije čuvao, ali je šut veznjaka Sarajeva zaustavio Bilobrk.

Poslije toga se igra totalno umrtvila, igralo se baš onako kako Sarajevu odgovara. Prepustili su domaći loptu Širokobriježanima, koji nisu nalazili rješenje za dobro postavljenu odbranu Sarajeva.

Uspjela se i iz takve postavke snaga izroditi jedna šansa za goste. Ponovo je u prilici bio Jurić, koji ovaj put sa nekoliko metara glavom šutira preko gola…

Jurić se u prilici našao ponovo i u 81. minuti kada ga je sjajno pronašao Bilobrk, ali je odlično ispred njega reagovao Kovačević.

U samom finišu je Široki pokušavao napraviti pritisak pred golom Sarajeva, prijetio je Marić sa distance, ali je ponovo bio siguran golman bordo tima. Nakon jedne kontre priliku je imao i Šišić, koji je pogodio spoljnji dio mreže.

Konačnih 3:0 postavlja u samom finišu utakmice Nihad Mujakić, koji je pogodio nakon odlične kontre bordo tima i ubačaja Tatara.

Sarajevo je tako slavilo sa 3:0 i steklo ogromnu prednost pred revanš, koji je na rasporedu u narednu srijedu (15. maj) na stadionu Pecara.

Sarajevo – Široki Brijeg 3:0 (Rahmanović 9’, Kapić 39’, Mujakić 90+2’) Sudija: Dragan Petrović. Stadion Asim Ferhatović-Hase. Gledalaca: 5.000. Žuti kartoni: Bagarić, Marić i Jurić (Široki Brijeg)

Sarajevo: Kovačević, Stanojević, Lazić, Hebibović, Ahmetović (od 80. Šišić), Rahmanović, Kapić (od 74. Velkoski), Mujakić, Crepulja, Halilović (od 88. Dupovac) i Tatar.

Široki Brijeg: Bilobrk, Matić, Barišić (od 46. Ćorić), Babić, Čorluka, Kovačić, Bagarić (od 70. Stanić), Hrkač (od 46. Marić), Enin, Marković i Jurić.