Duel starog i mladog lava: Ronaldo ponovo ušao u historiju, pred Neymarom je dug put

Real Madrid je djelovao grogirano nakon što je PSG sinoć poveo u prvom susretu osmine finala Lige prvaka.

Real Madrid je djelovao grogirano nakjon što je PSG sinoć poveo u prvom susretu osmine finala Lige prvaka. No, tada je na scenu stupio Cristiano Ronaldo.

Nasuprot mladim pariškim lavovima, stajao je stari lisac s Madeire. Čovjek koji je upravo proslavio 33. rođendan dokazao je da nije za otpis, čak i kada odigra zapravo lošu utakmicu. Biologija je učinila svoje i to definitivno više nije onaj Cristiano Ronaldo od prije par godina. Međutim, iako više ne trči kao Bolt, i dalje zabija poput Inzaghija. Protiv PSG-a to je dokazao sedam minuta prije kraja, kada je poentirao za preokret 2:1 nakon duplog odbijanca i to koljenom.

Prije toga, također u ključnom trenutku, na samom kraju prvog poluvremena iz penala je zatresao mrežu za 1:1, iako je prilikom pripreme za izvođenje kaznenog udarca pogođen zelenim laserom u oko, a Areola je pogodio u koji ugao će pucati.

Ali, zato je Ronaldo jedini postigao više od 100 golova u Ligi i Kupu prvaka. Upravo je gol Portugalca iz penala u 44. minutu bio tačno stoti za Real u elitnom takmičenju. Postao je prvi igrač kojem je to pošlo za nogom. Barem dok Messi ne zabije još tri, koliko mu nedostaje. Ali, jedini rival neće mu tek tako prepustiti tron najboljeg strijelca, posebno kada se pod stare dane pretvorio u predatora iz peterca.

Ova utakmica pokazala je koliko toga još Ronaldov nasljednik u Realu i na popisu osvajača Zlatne lopte mora proći i osvojiti da bi se mogao uspoređivati s njim

Ova utakmica najavljivala se kao sudar Ronalda, šampiona na zalasku, s Neymarom, njegovim nasljednikom u Realu, ali i na popisu osvajača Zlatne lopte. I upravo je večerašnji duel njih dvojice pokazao koliko još Neymar toga mora proći i osvojiti da bi se mogao uspoređivati s Ronaldom. Rabiot je to krasno sažeo nakon što je PSG u Madridu pobjedu pretvorio u poraz:

“Lijepo je Dijonu zabiti osam komada, ali na ovakvim utakmicama vidi se kakav si igrač.”