Drugi trijumf zaredom: Marković i Gaziantep slavili pobjedu u produžetku

Košarkaši Gaziantepa koje predvodi bh. stručnjak Nenad Marković ostvarili su pobjedu nad ekipom Afyon Belediyea rezultatom 73:71.

Gaziantep je utakmicu otvorio na sjajan način, prvu četvrtinu su potpuno izdominirali te se na pauzu otišlo rezultatom 27:11.

Međutim utakmica se zakomplikovala u posljednjoj četvrtini, kada su domaćini uspjeli istopiti prednost ekipe koju predvodi Nenad Marković, pa je utakmica na kraju otišla u produžetke.

U produžetcima više snage su skupili izabranici Markovića, koji su istu pobjedili rezultatom 7:5, što im je na kraju donijelo pobjedu.

Najefikasniji u redovima Gaziantepa je bio Tonye Frank Jekiri sa 20 poena i 11 skokova, nakon njega Sarunas Vasiliauskas je ubacio 16 poena. U domaćoj ekipi najefikasniji je bio Cevher Ozer sa 19 poena i 5 skokova.

Gaziantep se nakon ove pobjede nalazi na 7. mjestu turskog šampionata.