Druga liga FBiH, 22. kolo: Sigurne pobjede lidera Klisa i Posušja, Rami derbi protiv Sloge

U 22. kolu lider na tabeli Klis iz Buturović Polja je na svom travnjaku ugostio ekipu jablaničke Turbine, hercegovački Hoffenheim je nastavio nevjerovatnu seriju 23 utakmice bez poraza.

U 22. kolu Druge lige FBiH, grupa Jug, lider na tabeli Klis iz Buturović Polja je na svom travnjaku ugostio ekipu jablaničke Turbine, a hercegovački Hoffenheim je nastavio nevjerovatnu seriju 23 utakmice bez poraza.

Klišani su stekli prednost u 23. minuti preko mlađahnog Aida Kudre koji je na velemajtorski način u stilu Kristijana Ronalda makazicama pogodio same lijeve rašlje gostiju, 1:0. Gosti bez obzira na položaj na tabeli su bili “žilav” protivnik, a u 30. minuti Haris Zukić je postigao sjajan gol za poravnanje, 1:1. U posljednjim trenucima prvog dijela Aid Kudra je ponovo doveo domaće u prednost 2:1.

U 48. minuti Zukić je iz slobodnog udarca postigao prelijep gol, 2:2. Ali, u 72. minuti danas briljatni Aid Kudra je donio radost domaćim navijačima za 3:2, da bi
Amel Bajrić koji je bio 4 puta najbolji strijelac Druge lige FBiH, ” Jug ” povečao na 4:2, da bi najljepšu sportsku priču, 5:2, još ljepšim golom završio Aid Kudra u 85. minuti.

Prvi pratilac Klisa, Posušje je bio siguran domaćin u susretu sa Kamešnicom, 3:1, derbi kola u Prozoru / Rami je pripao ekipi Rame u duelu sa gornjekufskom Slogom, 2:1.

Jedinu gostujuču pobjedu u ovom kolu je zabilježio Tomislav u Mostaru, 0:1, Kovačević, još su domaće pobjede zabilježile ekipe, Neuma, Gruda, protiv, Stoca, 6:2, odnosno, Brotnjo Čitluka, 5:1.

Bez golova su odigrali u Livnu, Troglav 1918 i Bjelopoljac.

U ovom kolu postignuto je 29 golova, sudije su pokazale 18 žutih i 1 crveni karton, ukupno je bilo 250 gledalaca, najviše u Buturović Polju, 150,a na ostalim utakmicama ih je bilo 100.

Rezultati:

Prozor: Rama – Sloga 2:1 (Bećirović 30’ Nevistić 88'/Grubeša 44’)

Neum: Neum – Stolac 6:2 (Mišković 2’ Šutalo 39’ 44’ iz 11m. Vujinović 54’ 57’ Leženić 74'/Stanković 34’ Papac 83’)

Posušje: Posušje – Kamešnica 3:1 (Glavina 13’ 47’ 80’ / Aćić 36’)

Buturović Polje: Klis – Turbina 5:2 (A. Kudra 23’ 45’ 72’ 85’ Bajrić 77'/ H. Zukić 30’ 48’)

Livno : Troglav 1918 – Bjelopoljac 0:0

Grude: Grude – Brotnjo Čitluk 5:1 (Ivanković 44’ 70’ Mikulić 77’ 86’ Čuljak 81'/ Dujmović 32’)

Mostar: Branitelj – Tomislav 0:1 (Kovačević 61’).

8. Bjelopoljac 22 8 7 7 42:33 31
9. Troglav 1918 22 8 5 9 23:36 23 ( – 6 )
10. Kamešnica 22 4 7 11 23:36 19
11. Branitelj 22 4 5 13 30:48 17
12. Stolac 22 4 4 14 33:75 16
13. Grude 22 3 6 13 24:43 15
14. Turbina 22 2 3 17 19:75 9

Lista strijelaca: 12 golova, Jure Glavina (Posušje), 18– Armin Abazović (Bjelopoljac), 15 – Stipo Babić (Rama), 14 – Amel Bajrić (Klis), 12 – Robert Bunoza (Branitelj), Martin Ivanović (Grude), 11– Aid Kudra (Klis), 10 – Fahrudin Fazlagić (Bjelopljac), 9 – Muamer Vila, Bern Šimunović (Klis), Stipan Tadić, Josip Stipić, (Tomislav), Marino Sabljić (Brotnjo Čitluk), Ivan Bešlić (Posušje), 8 – Nermin Bećirović, Mario Budimir (Rama), Filip Čačija (Troglav), Haris Džemić (Branitelj), Ermin Krvavac (Neum), Filip Nenadić (Posušje), 7 – Pavo Čeko (Troglav 1918), Dominik Begić (Posušje), 6 – Vahid Halilović (Sloga), Jure Lovrić (Neum), Kenan Jazvin (Bjelopljac), 5 – Mislav Konjevod, Domagoj Duvnjak (Troglav 1919), Mustafa Šetka (Bjelopljac).

Parovi, 23, kola, subota, 18. maj u 17:30 sati,

Jablanica: Turbina – Troglav 1918, Stolac: Stolac – Tomislav, nedjelja, 19. maj u 17:30 sati, Čitluk: Brotnjo Čitluk – Neum, Podhum kod Livna: Kamešnica – Grude, Prozor / Rama: Rama – Branitelj, Gornji Vakuf
/ Uskoplje : Sloga – Klis – Turbina, Bijelo Polje: Bjelopoljac – Posušje.