Druga ABA liga: Veliki trijumf Sparsa u drami na Grbavici, Zrinjski ubjedljivo poražen

Košarkaši Sparsa upisali su vrlo važnu pobjedu u 18. kolu Druge ABA lige protiv Dynamica rezultatom 88:84, dok je Zrinjski poražen ubjedljivo na gostovanju Sixt Primorskoj.

Duel Sparsa i Dynamica ponudio je pravu dramu i odličnu košarku na Grbavici, a na kraju su se domaći radovali, uprkos slabom početku.

Već nakon prve četvrtine gosti iz Beograda imali su četrnaest poena prednosti, ali se bh. predstavnik odmah nakon toga budi i dolazi do priključka. Ključne su bile finalne minute susreta, koje je bh. tim odigrao sjajno i došao do nove pobjede.

Sjajni Draško Albijanić je vodio Sparse do pobjede sa 18 poena, a jedan manje dodao je iskusni Kenan Bajramović. S druge strane, 24 poena postigao je Stevanović, a 17 je dodao Glišić.

U duelu drugog bh. predstavnika, mostarskog Zrinjskog, nije bilo drame jer je Sixt Primorska slavila rezultatom 102:58 protiv Plemića na svom parketu.

U ovom duelu nije bilo drame, a samo prva četvrtina donijela je kakav-takav egal i borbu gostiju. Stoga, ne čudi da je rezultat na kraju bio ovako ubjedljiv.

Veliki broj igrača slovenačkog tima bio je dvocifren, a najviše je postigao Ferme (15). Kod gostiju, Ivan Miličević je postigao 15.