Dramatičan kraj: Hrvatska u finišu došla do pobjede protiv Bjelorusije

Uz mnogo muke Hrvatska je ostvarila pobjedu protiv Bjelorusije (25:23) u prvoj utakmici druge faze Evropskog rukometnog prvenstva.

Hrvatska je povela na početku meča i čuvala je prednost tokom cijelog prvog poluvremena. U jednom trenutku imali su i pet golova prednosti (13:8), a na odmor se otišlo rezultatom 15:12.

Hrvati su držali prednost, ali u finišu meča uslijedila je drama. Kulesh je u 58. minuti pogodio za 23:23, a u nastavku Hrvatska je uspjela postići još dva gola i doći do pobjede od 25:23.

U redovima Hrvatske po pet golova postigli su Mamić i Stepančić, dok je četiri dodao Cindrić. U poraženoj ekipi najefikasniji je bio Yurynok sa šest golova, dok su po pet pogodaka dodali Pukhouski i Kulesh.