Drama u Splitu: Srbima falio gol za prolaz dalje, ali nisu uspjeli protiv Islanda

Rukometna reprezentacija Srbije se najvjerovatnije oprostila od drugog kruga Evropskog prvenstva u Hrvatskoj nakon pobjede nad Islandom rezultatom 29:26.

Grupa A:

U Spaladium Areni u Splitu večeras su se sastali Srbija i Island, a na kraju zadovoljniji mogu biti Islanđani pošto im je odgovarao svaki mogući ishod, izuzev poraza od četiri ili više poena razlike.

Srbija je bolje ušla u meč i dugo je imala vodstvo. Ipak, ono nije bilo veće od dva poena, pa su se Islanđani vratili do poluvremena i izborili remi. U nastavku prednost je bila više na strani Islanda, sve do završnice kada su naše istočne komšije došle do vodstva 25:24. U posljednjim sekundama Srbi su došli do tri gola prednosti, ali nisu uspjeli postići još jedan gol za plasman dalje.

Jedina nada našim istočnim komšijama je da Švedska izbjegne poraz od Hrvatske u duelu koji se igra večeras.

Grupa B:

U grupi B dominantna Francuska slavila je protiv Bjelorusije rezultatom 32:25 i tako sa sve tri moguće pobjede ovjerila plasman dalje.

Od prvog trenutka Francuzi su se pitali za razvoj igre na parketu, a na kraju Mem je bio fenomenalan sa 10 postignutih golova. Karabatić je postigao šest.

Tako je Francuska sa svih šest bodova završila na drugom mjestu, dok je Bjelorusija trenutno treća. Ipak, konačan rasplet saznat ćemo večeras kada se sastanu Norveška i Austrija.