Drama u najvećem francuskom derbiju, Neymar pocrvenio

Najveći derbi francuskog prvenstva u okviru 10. kola Ligue 1 na Velodromeu odigrali su Marseille i PSG, a na kraju je bilo 2:2.

Utakmica je počela fenomenalno za domaće koji su poveli u 16. minuti sjajnim golom nekadašnjeg fudbalera Bayerna Luiza Gustava. Ipak, radost nije dugo trajala, jer je već u 33. minuti Neymar uz malo sreće uspio da poravna na 1:1.

U nastavku se igralo otvoreno sa obje strane, a i pored nekoliko dobrih prilika na gol se čekalo sve do 79. minute.

Poslije duge akcije Marseillea i ubačaja u kazneni prostor, na pravom mjestu bio je Thauvin koji je pogodio za veliko slavlje domaćih. I kada se činilo da će ostati 2:1, Cavani je u posljednjim trenucima meča u 93. minuti Svece spasio poraza fenomenalnim golom iz slobodnog udarca.

Vrijedi istaći da je u 87. minuti nakon dva žuta kartona isključenje zaradio i Neymar.