Drama u Kajzeriju: Adebayor s bijele tačke donio bod Basaksehiru u nadoknadi

U okviru 26. kola turske Super lige Basaksehir je remizirao na gostovanju kod Kayserispora. Konačan rezultat je glasio 1:1 iako su gosti bili bolji protivnik kroz cijelu utakmicu.

Prvo poluvrijeme je ekipa Basaksehira odlično stajala, kontrolisali su utakmicu, stvarali šanse, ali nisu uspjeli realizovati nijednu.

Kazna je već stigla u 24. minuti susreta kada za veliko slavlje domaćih pogađa Cinaz za 1:0. To je bio i rezultat prvog poluvremena.

Drugo poluvrijeme su gosti krenuli u ofanzivu, pokušali su doći do poravnanja.

Napadi su urodili plodom tek u samoj završnici utakmice kada igrač Kayserispora Sapunaru igra rukom u vlastitom kaznenom prostoru, a sudija dodjeljuje penal za goste. Izvođač jedanaesterca za Basaksehir je bio Adebayor koji je pogodio za konačnih 1:1 i na kraju veliki bod u borbi za titulu.

Reprezentativac BiH Edin Višća je odigrao svih 90 minuta, a imao je i nekoliko prilika na utakmici.