Drama u drugom setu: Nadal savladao Tsitsipasa i osvojio Masters u Torontu

Španski teniser Rafael Nadal pobjednik je Mastersa u Torontu nakon što je u finalu savladao Grka Stefanosa Tsitsipasa sa 2:0 u setovima (6:2, 7:6).

Rafa je u prvom setu napravio dvostruki break i lagano je stigao do seta, a kada je početkom drugog ponovo oduzeo servis protivniku činilo se da meč ide u jednom smjeru. Nadal je pri rezultatu 5:4 servirao za set, ali je Tsitsipas napravio break i vratio se u meč.

Nakon toga je i poveo sa 6:5, te je na servis Nadala imao i set loptu koju nije iskoristio, te se Španac uz malo sreće domogao tibereaka u kojem je ipak bio prisebniji, te je došao do novog trofeja na Rogers kupu.