Drama u Dortmundu: Borussiji sva tri boda u odličnom uvodu u treće kolo Bundeslige

Fudbaleri Borussije iz Dortmunda slavili su na otvaranju trećeg kola Bundeslige protiv Frankfurta rezultatom 3:1.

Otvaranje trećeg kola bilo je sjajno i nadamo se da će se kompletna runda takmičenja održati u stilu utakmice odigrane u Dortmundu.

Ipak, na prvi gol smo čekali do 36. minute kada je Diallo ‘ugurao’ loptu u gol Eintrachta nakon prekida. To je bio i rezultat prvog dijela.

U drugom poluvremenu pravi spektakl. Haller u 68. minuti donosi poravnanje nakon greške Schmeltzera, ali već za tri minute Wolf vraća prednost Dortmundu.

Uzbuđenja su se nastavila, pa je već u narednom napadu poništen gostima gol Luke Jovića zbog ofsajda. Konačnih 3:1 postavlja Paco Alcaser dvije minute prije kraja.