Drama u derbiju 13. kola: Košarkaši Sparsa ponovo bolji od Zrinjskog

Košarkaši Sparsa drugi put u svega četiri dana slavili su protiv Zrinjskog, ovaj put u 13. kolu Prvenstva Bosne i Hercegovine rezultatom 67:63.

Prije svega tri dana Sparsi su slavili u Mostaru u okviru Druge ABA lige, a sada ih su izašli na megdan i u domaćem takmičenju.

Gosti su odigrali odlično u prvom dijelu i imali kontinuiranu prednost sve do poluvremena. Ipak, u nastavku se Sarajlije bude i preokreću rezultat.

Na kraju smo dobili pravu dramu, gosti su čak imali i napad za poravnanje ili eventualnu pobjedu, ali nisu uspjeli.

Kenan Bajramović je postigao 20 poena, a Draško Albijanić 16 u redovima pobjedničkog tima, dok je kod gostiju Marko Ramljak postigao 15.