Drama kakva se ne pamti: Španija osvojila Evropsko prvenstvo za kadete

Pobjedom Španije nad Engleskom u velikom finalu završeno je Evropsko prvenstvo za kadete u Hrvatskoj na kojem je nastupila i reprezentacija Bosne i Hercegovine.

U nevjerovatnoj i nezapamćenoj drami Španija je slavila nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca koje su izborili nakon što su postigli pogodak, vjerovali ili ne, u šestoj minuti sudijske nadoknade.

Hudson-Odoi je doveo Englesku u vodstvo već u 18. minuti, ali je dvije minute prije poluvremena poravnao rezultat Mateu Morey. Na startu drugog poluvremena Engleska je ponovo povela, a gol je postigao mladi fudbaler Manchester Cityja, Phil Foden.

I kad su svi mislili da će Engleska do trofeja (bili su najveći favorit prema svjetskim kladionicama) u šestoj minuti sudijske nadoknade Diaz je poravnao rezultat i susret odveo u jedanaesterce.

Prilikom izvođenja jedanaesteraca Španci su bili superiorni i slavili su rezultatom 4:1 i tako ponijeli titulu evropskog prvaka.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine je nastupila prilično dobro u grupnoj fazi, te je zbog jednog gola slabije gol-razlike ostala bez četvrtfinala. Na licu mjesta je bio novinar portala SCsport.ba, Dino Pajo.