Dončić trojkom srušio Zvezdu u Beogradu, Spanulis postavio novi rekord Eurolige

Real Madrid je slavio u Beogradu protiv Crvene zvezde, rezultatom 82:79.

Madriđani su uglavnom vodili većim dijelom susreta, ali serijom 5-0 Zvezda početkom posljednje četvrtine uspijeva da se primakne na 62:64.

Luka Dončić je napravio nesportsku grešku, Dobrić sa slobodnih bacanja izjednačio na 64:64, da bi Omić potom donio prvu prednost Zvezdi. Domaća ekipa je zatim poenima Feldeina povela šest razlike, Real je četiri minuta u posljednjoj četvrtini bez poena.

Madridski tim ipak uspijeva vratiti prednost na svoju stranu, u posljednjem minutu imao je plus četiri na svojoj strani, ali je košem Omića Zvezda ponovo izjednačila. U posljednjem napadu, Luka Dončić je preuzeo odgovornost i pokazao zašto je najtalentovaniji košarkaš Evrope – trojkom je donio pobjedu Realu. Na kraju rezultat 82:79.

U posljednjem euroligaškom duelu pred svojim navijačima ove sezone, Unicaja je savladala Olympiakos poslije produžetka 87:85.

Nedović je bio najbolji u pobjedničkoj ekipi sa 17 poena, McCallum je imao 13, Augustin 12. Kod Olympiakosa, 15 poena Vasilisa Spanulisa, koji je postao rekorder Eurolige po broju asistencija.

Diamantidis, koji se penzionisao 2016. godine, držao je prvo mjesto u evropskim nadmetanjima sa ukupno 1255 asistencija, odnosno u prosjeku 4,51 po meču. Na utakmici sa Unicajom, Vasilis Spanulis je konačno uspio da ga pretekne.

Žalgiris je savladao CSKA, 85:73, najviše zahvaljujući odličnoj partiji u zadnjoj dionici. Sjajni nastupi Brandona (17) i Pangosa (15) u litvanskom timu, kod CSKA najefikasniji, naravno, De Colo (18).

Veoma važnu pobjedu u borbi za četvrto mjesto i prednost domaćeg parketa u play-offu ostvario je Panathinaikos. Grčki sastav deklasirao je Valenciju sa 75:56, na krilima Nicka Calathesa (17 poena).