Đoković nakon drame bolji od Del Potra, Nadal bez problema

Srbijanski teniser Novak Đoković se nakon mnogo drame plasirao u četvrtfinale ATP turnira u Acapulcu pobjedom nad Juanom Martinom Del Potrom rezultatom 2:1.

Đoković je do pobjede stigao nakon velikog preokreta, pošto je popularni “Delpo” osvojio prvi set i krenuo dobro i u drugom setu, ali se u finišu drugog seta srbijanski teniser probudio i zaigrao na prepoznatljivom nivou.

U prvom setu Del Potro je napravio brejk na 2:2, ali je već u sljedećem gemu Đoković vratio servis. Ipak, na 4:4 Argentinac pravi novi brejk, što je bilo dovoljno za osvajanje prvog seta.

U drugom setu apsolutno identičan ishod, s tim da je Đoković ovaj put izašao kao pobjednik. Poravnanje rezultata u setovima m u je donijela prva set lopta na servis “Diva iz Tandila”.

Đoković je vrlo lako mogao izgubiti ovaj meč, jer je Del Potro imao prednost brejka u odlučujućem setu. U famoznom sedmom gemu je Argentinac napravio brejk, ali je nakon tog trenutka svjetski broj dva osvojio sve gemove do kraja i odnio važnu pobjedu rezultatom 2:1 (4:6, 6:4 i 6:4).

Pobjedu je zabilježio i Rafael Nadal protiv Paola Lorenzija ubjedljivim rezultatom 6:1 i 6:1, a posljednji je na terenu bio Dominic Thiem koji je rezultatom 7:5 i 6:3 bio bolji od Adriena Mannarina.