Doigravanje za Prvu ligu FBiH: Novi Travnik i Goražde izborili plasman u viši rang

Fudbaleri Goražda i Novog Travnika plasirali su se u Prvu Ligu FBiH nakon današnjih odigranih revanš susreta doigravanja.

Goražde je sa 1:0 savladalo Posušje golom Mirkovića u 58. minuti, te je nakon 0:0 sa Mokrog Doca uspjelo da se vrati među federalne prvoligaše.

Novi Travnik je sa 4:1 pobijedio banovićku Budućnost, te je nakon 2:0 iz prvog meča za Budućnost, uspio izboriti promociju. Petak u 35. i Mamuša u 50. minuti anulirali su prednost gostiju, ali je Idrizović u 60. minuti postigao gol koji je Budućnost u tom trenutku vodio u viši rang.

Travničani su do kraja u 80. minuti golom Hadžića iz penala povisili na 3:1, a isti fudbaler je pet minuta prije kraja postigao i četvrti gol za veliko slavlje domaćih.