Dobri nastupi Muse i Stipanovića u pobjedi Cedevite, dva poena Tomića u porazu Partizana

Odigrane su dvije utakmice drugog kola ABA lige, a Partizan je poražen na gostovanju kod Mornara (83:81), dok je Cedevita slavila u gostima kod Zadra (76:92).

Mornar je protiv Partizana već u prvoj četvrtini stekao značajnu prednost od 14 poena (36:22). Istu su čuvali do posljednjih trenutaka, kada je Partizan izjednačio, međutim domaći su pogodili za dva poena i slavili sa 83:81.

Reprezentativac BiH, Obrad Tomić, odigrao je skoro šest minuta za Partizan i u tom periodu postigao je dva poena. Miller je ubacio 20 poena, dok je kod Mornara najefikasniji bio Raley-Ross sa 18 poena.

Zadar je protiv Cedevite imao vodstvo samo na startu meča kad je poveo sa 2:0. Cedevita je odmah okrenula rezultat i njihova prednost je rasla, te su na kraju došli do sigurne pobjede od 76:92.

Goste su do pobjede vodili Nichols i Murphy sa po 17 poena, dok je Džanan Musa ubacio 12, uz asistenciju. Andrija Stipanović je dodao 10 poena. Najraspoloženiji u poraženom timu bio je Ivanov sa 19 poena.