Dobra partija Gordića u porazu Budućnosti, Fener bolji od Armanija za ovjeru prvog mjesta

Barcelona je na svom parketu u utakmici 29. kola Eurolige večeras savladala Budućnost sa 95:83.

Crnogorski tim je igrao dosta dobro u prvom dijelu utakmice, te se na odmor otišlo s njihovim vodstvom od 44:46, ali u nastavku nisu imali snage da zadrže tu prednost.

Katalonci su ovim trijumfom ostali na petom mjestu na tabeli, dok je Budućnost i dalje pretposljednja, te je od nje lošija samo Darussafaka…

Najefikasnije ime susreta bio je sjajni Adam Hanga sa 18 poena, a 14 je dodao Rolands Smits.

Na drugoj strani je fantastičan bio Danilo Nikolić sa 25 poena, dok je bh. košarkaš Nemanja Gordić odigrao dosta dobru utakmicu koju je završio sa 11 poena 4 skoka i 2 asistencije.

U utakmici koja je završena nekoliko minuta ranije, Fenerbahce je na gostovanju u Milanu savladao Armani sa ubjedljivih 104:90.

Bolje su momci Željka Obradovića otvorili utakmicu, njenim cijelim tokom su imali prednost, koju su u finišu uspjeli i uvećati i ubjedljivo slaviti.

Sjajni su bili Bobby Dixon sa 23 i Nikola Kalinić sa 22 poena, dok se kod Armanija istakao James Nunnaly sa 26 koševa.

Fener je tako potvrdio prvo mjesto koje će zauzeti pred start play-offa, dok Armani i dalje ima šanse za to osmo mjesto, ali će morati sačekati sutrašnje rezultate, kao i utakmice zadnjeg kola…

“Rotacija je bila skraćena, ali to je pokazalo kakav kvalitet imamo. Bila je ovo utakmica u kojoj smo pokazali nešto novo…”, rekao je Obradović nakon utakmice.