Dobra partija Đumića: Zmaj pogodio prečku, Utrecht doživio prvi poraz sezone

U 3. kolu holandske Erdevise, Groningen je sa 2:1 nadigrao Utrecht, a u gostujućem sastavu zvanično je debitovao i bh. reprezentativac Dario Đumić.

Rani gol Warmedarma u 8. minuti i pogodak Drosta u 40. osigurali su veliku prednost domaćinu, a Utrecht je samo u nastavku uspio da ublaži poraz preko Bahebecka u 64. minuti.

Đumić se našao u početnom sastavu i pružio je vrlo dobru partiju. U prvom poluvremenu čak je pogodio i prečku, a istakao se i sa nekoliko dobrih dodavanja u situaciji kada su fudbaleri Utrechta bili primorani da igru organizuju iz zadnje linije.

U samom finišu, u 86. minuti zaradio je i prvi žuti karton u novom klubu u kojeg je stigao na početku ove sezone iz NEC-a. Za Utrecht je to bio prvi poraz i trenutno su petoplasirani sa šest bodova, dok je Groningen ostvario prvu pobjedu i ima četiri boda na 12. mjestu.