Dobar nastup Nurkića u trijumfu Blazersa, Rocketsi ostvarili 11. pobjedu zaredom

Tek u prvom poluvremenu Utah Jazz je bio donekle ravnopravan protivnik Blazersima, gosti iz Portlanda bili su ubjedljivi u nastavku meča za trijumf od 100:81.

Po običaju, ključni ljudi u trijumfu Trail Blazersa bili su bekovi Damian Lillard (24 poena) i CJ McCollum (26), kao i Jusuf Nurkić, koji je ostvario dobra nastup (15 poena, 7 skokova, 2 asistencije).

Houston Rocketsi nastavili su seriju pobjeda u NBA, ukupno 11 zaredom, savladavši ekipu Minnesote rezultatom 120:102.

U pobjedničkoj ekipi James Harden imao je 31 poen i devet asistencija, Clint Capella je ubacio 25 poena uz 11 uhvaćenih lopti, Chris Paul je bio nadomak triple-doblea: 14 poena, deset skokova, osam asistencija.

Cleveland je bio bolji od Memphisa 112:89, a LeBron James je stigao do 11. triple-doblea u sezoni: 18 poena, 14 skokova, 11 asistencija.

Rezultati NBA lige: Detroit – Boston 98:110, Indiana – Atlanta 116:93, Washington – Charlotte 105_122, Toronto – Milwaukee 119:122, Houston – Minnesota 120:102, Memphis – Cleveland 89:112, New Orleans – Miami 124:123, Denver – San Antonio 122:119, Phoenix – LA Clippers 117:128, Utah – Portland 81:100, LA Lakers – Dallas 124:102.