Dinamo se izdvojio na čelu tabele: Gojak asistirao u pobjedi nad Rijekom

Dinamo je večeras u derbiju petog kola HNL-a gostovao na Rujevici, kod momčadi Rijeke, a Modri su se sa ovog gostovanja nakon pobjede od 2:0 vratili sa punim plijenom.

Dinamo je u prvom poluvremenu riješio pitanje pobjednika u ovom meču, kada je sa dva pogotka, Junior Fernandez, doveo Modre u vodstvo od 2:0.

Asistenciju kod prvog pogotka zabilježio je Bh. internacionalac, Amer Gojak, a drugi pogodak je postignut sa bijele tačke, a jedanesterac je izborio upravo mladi bh. veznjak.

Vrijedi istaći da je Dinamo nakon isključenja Lecjaksa, od 59. minute susreta igrao sa igračem manje, a Cvitanović je na ovom meču izvršio dvije izmjene, međutim Armin Hodžić ipak nije dobio priliku za igru, dok je već pomenuti Gojak na terenu proveo cijeli susret.