Derbi začelja u Bundesligi: Nurnbergu i Schalkeu po bod koji im ne pomaže previše

U okviru 29. kola njemačke Bundeslige Nurnberg je ugostio ekipu Schalkea, a konačan rezultat je glasio 1:1.

Utakmica nije ponudila previše sadržaja sve do pred kraj prvog poluvremena kada sudija svira jedanaesterac za domaće, a kaznu nije uspio realizovati Behrens te je ostalo 0:0.

Završnica drugog poluvremena je tek bila nešto zanimljivija. Prvo je Nurnberg poveo u 83. minuti preko Kube, da bi svega dvije minute poslije Nastasić poravnao za konačnih 1:1.

Ovdje bod nije odgovarao nijednoj ekipi, jer se bore za opstanak, ali nešto zadovoljniji mogu biti gosti koji sada imaju šest bodova više od mjesta koje vodi u niži rang.