Derbi večeri pripao Barceloni, Bayern i PSG očekivano lako slavili

Počela je grupna faza Lige prvaka i u grupama B i D, a derbi večeri pripao je Barceloni protiv Juventusa rezultatom 3:0.

Grupa D:

Barcelona – Juventus 3:0

Barcelona je u reprizi polufinala Lige prvaka iz prošle sezone slavila protiv Juventusa i tako se revanširala za eliminaciju iz aprila ove godine. U finišu prvog poluvremena Lionel Messi je doveo domaći tim u vodstvo nakon sjajnog duplog pasa i rezonskog udarca.

Igrao se 56. minut kada je Ivan Rakitić postigao drugi pogodak na utakmici, a on je stigao nakon što mu se lopta odbila. Nije bilo teško matirati ležećeg Buffona hrvatskom fudbaleru. Konačan rezultat postavio je Messi golom u 69. minuti. Miralem Pjanić je odigrao svih 90 minuta u redovima Stare dame.

Olympiakos – Sporting 2:3

U drugom duelu grupe Sporting Lisabon je furioznim prvim poluvremenom stigao do ubjedljive pobjede rezultatom 3:2 na gostovanju na Karaiskakisu. Doumbia, Martins i Fernandss su pogađali za goste, da bi u nadoknadi Pardo sa dva gola vratio dramu u duel, ali vremena više nije bilo.

Grupa B:

Bayern – Anderlecht 3:0

U grupi B nije bilo mnogo drame jer su očekivane pobjede zabilježili veliki favoriti Bayern i PSG.

Bavarci su rezultatom 3:0, te golovima Lewandowskog, Thiaga i Kimmicha savladali Anderlecht, a istovremeno još ubjedljiviji bio je PSG na gostovanju Celticu gdje je završeno rezultatom 5:0.

Celtic – PSG 0:5

Neymar, Mbappe i Cavani su postigli po pogodak u prvom poluvremenu i tako najavili šta možemo očekivati od Parižana u ovoj sezoni, a onda jo jedan pogodak Cavanija i autogol Lustiga za petardu na Celtic Parku.

Novopečeni bh. reprezentativac, Jozo Šimunović, igrao je kompletan meč u ekipi Celtica.