(FOTO + VIDEO) Derbi bankara pripao Addiko Banci, Bazeni Otoka iznenadili J Academy

Večeras su u Dvorani ''Amel Bečković'' u Vogošći odigrana preostala četiri duela 12. kola SC Business lige.

Večeras su u Dvorani ”Amel Bečković” u Vogošći odigrana preostala četiri duela 12. kola SC Business lige.

U prvom susretu FDS je sa 5:1 bio bolji od Top Shopa, da bi se večerašnji derbi završio pobjedom Addiko Banke od 3:0 nad BBI Bankom.

FDS je u odličnom meču sa 7:4 savladao Domove Zdravlja KS, da bi ovo kolo zaključili iznenađujućom pobjedom Bazena Otoka nad ekipom J Academy od 4:3.

TOP SHOP – FDS 1:5 (Bihorac / Šabotić, Hasanspahić x2, Kadrić x2)

Top Shop je u ovaj duel ušao veoma oslabljen, te je nekoliko ključnih igrača nedostajalo ekipi koju sa klupe predvodi Deniz Telarević.

Također, na drugoj strani ekipa FDS-a se suočila sa suspenzijom Imamovića, te povredom uvijek agilnog Rovčanina, pa se tako može reći da su na teren izašle ekipe podjednake jačine.

FDS je mnogo ozbiljnije ušao u duel te nakon nekoliko grešaka odbrane Top Shopa, preko Šabotića i Hasanspahića stižu do 2:0.

U nastavku FDS je nastavio igrati dobro pa su sa dva brza gola Kadrića stigli do visokih 4:0.

Top Shop je preko Bihorca stigao do počasnog pogotka, da bi Hasanspahić drugim golom na meču zaključio ovaj susret i postavio konačnih 5:1 u korist FDS-a.

Top Shop: Duranović, Fejzagić, Pašović, Bihorac, Zahirović, Piplica, Malokas, Kovač, Pašić, Bećar, Mutić, Begić, Mujanović, Mustafaj, Hadrović, Muslim, Smajlović, Hajdar.

FDS: Piragić, Rovčanin, Hajdarević, Kadrić, Imamović, Hasanspahić, Hadžić, Aljukić.

ADDIKO BANK – BBI BANKA 3:0 (Šimić x2, Ribić)

Addiko Banka je u ovaj susret ušla mnogo bolje, pa su od samog početka susreta imali inicijativu, koju krunišu u 10. minutu kada Šimić pogađa za vodstvo domaćih od 1:0.

Do kraja poluvremena obje ekipe su stvorile po nekoliko prilika, ali realizacija nije bila na dobrom nivou, te se na odmor otišlo sa rezultatom 1:0.

Drugo poluvrijeme bolje otvara Addiko Banka, te drugim golom Šimića u 23. minutu dolaze do vodstva od 2:0.

BBI je nakon primljenog pogotka krenuo u ofanzivu, ali nisu uspjeli ugroziti gol domaćih, da bi u posljednjim sekundama susreta Ribić pogodio za konačnih 3:0 u korist Addiko Banke.

Addiko Bank: Lalović, Kovačević, Ribić, Barbarić, Kajmović, Hadžiosmanović, Budimović, Mujanović.

BBI Bank: Halilčević, Rokša, Mašić, Ramić, Islamović, Herenda, Čavčić, Selimović, Arapčić, Kurić.

DOMOVI ZDRAVLJA KS – TVSA 4:7 (Šahmanij x2, Bubalo, Fazlić / Šabeta x2, Homarac, Eminović, Kolar, Hadžić)

TVSA je u ovaj duel ušla furiozno pa sa dva pogotka Šabete otvaraju susret, da bi do kraja poluvremena pogađali Kolar i Eminović, te su Kantonalci na odmor otišli sa vodstvom od 4:0.

U drugom poluvremenu Domovi Zdravlja su se pribrali, pa su preko Šahmanije i Bubala smanjili na 4:2, međutim TVSA se nije dala iznenaditi pa preko Hadžića podižu vodstvo na 5:2.

Do kraja susreta vidjeli smo po dva pogotka na obje strane, Šahmanija se ponovo upisao u listu strijelaca, da bi na njegov pogodak odgovorio Homarac.

U posljednjoj minuti Fazlić postiže pogodak za 6:4, da bi u posljednjim trenucima Šabeta pogodio za konačnih 7:4 u korist TVSA.

Domovi zdravlja Kantona Sarajevo: Selmanović, Remić, Čelik, Hodžić, Smajić, Šahmanija, Fazlić, Kaliman, Bubalo, Sućeska, Salić, Hodžić, Čeklica.

TVSA: Zuko, Eminović, Džanković, Begić, Homarac, Krivošija, Šabeta, Osmanagić, Hadžić(C), Kolar, Memović, Šušić.

Bazen Otoka je na startu susreta iznenadio favorizovani J Academy pa preko Koraća stigao do vodstva.

Nije se dugo čekalo na odgovor Akademaca, pa tako Ligata samo nekoliko minuta kasnije postiže pogodak za poravnanje.

Kada se očekivalo da će J Academy preokrenuti rezultat u svoju korist, desilo se suprotno. Bazeni su zairali mnogo bolje, pa sa dva gola Feriza stižu do 3:1, t sa ovim rezultatom odlaze na odmor.

U drugo poluvrijeme ponovo bolje ulaze Bazeni, pa prvijencem Deljkovića dolaze do vodstva od 4:1, ali u narednom napadu Akademci preko Arnautovića stižu na minus dva gola razlike.

Academy je u nastavku krenuo u napad, pa nakon nekoliko prilika, pronalaze put do Muharemovićeve mreže, a strijelac pogotka bio je Leto i tako nas uveo u zanimljivu završnicu susreta.

Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata te je susret završen iznenađujućom pobjedom Bazena od 4:3.

Bazen Otoka: Deljković, Sarač, Velić, Janjoš, Subašić, Muharemović, Bašić, Sinanović, Krajišnik, Bešlija i Feriz.

J Academy: Bečirović, Salkić, Omerović, Memić, Prljača, Sinković, Nekić, Ligata, Leto, Arnautović.