Deljković i ekipa srušili BH Poštu, ubjedljive pobjede Tržnica i Schenkera

Večeras je u dvorani Amel Bečković u Vogošći kompletirano 2. kolo SC Business lige.

Susret debitanata, DDC MLS-a i DB Schenkera završen je pobjedom gostiju od 5:1, da bi u drugom duelu Tržnice savladale Domove Zdravlja KS sa 7:2. Posljednji susret igrali su Bazen Otoka i BH Pošta, a veliko iznenađenje priredile su ”Bazendžije” koje su sa 3:2 savladale favorizovane ”Poštare”.

DDC MLS – DB Schenker 1:5 (Pozderac / Karavdić, Fišić, Muminović, Ibrahimović, Gačević)

Debitanti su ovaj susret otvorili veoma čvrsto, pa smo sve do 14. minute gledali izjednačenu igru, da bi nakon prekršaja u kaznenom prostoru, arbitar Kečo dosudio direktan udarac za DDC MLS, a siguran je bio Pozderac i tako domaće doveo u vodstvo.

Na izjednačenje nismo dugo čekali, te su domaći napravili istu grešku u svom šestercu, a Omerbašić se nije libio dosuditi kazneni udarac koji u pogodak pretvara Karavdić, pa se sa tim rezultatom otišlo na odmor.

Džabija je na poluvremenu ohrabrio svoje momke, pa je momčad Schenkera u drugi dio ušla mnogo bolje, te je u 29. minutu Fišić udarcem glavom doveo goste u vodstvo, da bi u 33. minutu odličnu akciju pogotkom krunisao Muminović za 3:1 na semaforu.

DDC je u posljednjih pet minuta igrao bez golmana, sa šest igrača u polju, ali to im nije donijelo smanjenje rezultata, već je Schenker preko Ibrahimovića i Gačevića stigao do ubjedljive pobjede od 5:1.

DDC MLS: Gušić, Tatar, Aljović, Tunović, Gutić, Šaković, Šahović, Pozderac, Delić, Fehrić, Mustafić, Omerović, Hamzić, Jusufović.

DB Schenker: Karavdić, Čolo, J. Džebo, E. Džebo, Muminović, Fišić, Bajrović, Gačević, Poplata, A. Karović, H. Karović, Jašarević, Džabija, Mimić, Lopičić, Zukić, Ibrahimović, Melić.

Tržnice Sarajevo – Domovi Zdravlja KS 7:2 (Imamović x4, Bogilović, Kadrić, Džanković / Hasanspahić x2)

Obje ekipe su veoma ofanzivno ušle u meč, pa tako Tržnice u 4. minutu preko Imamovića stižu do vodstva, da bi Domovi Zdravlja u narednom napadu preko Hasanspahića odmah stigli do poravnanja.

Da je odlično raspoložen za igru, Imamović pokazuje u 7. minutu kada domaće dovodi do novog vodstva.

Sedam minuta kasnije Hasanspahić je ponovo pogodio za Domove Zdravlja i poravnanjem na 2:2 zaključio prvi dio igre.

Đozini momci su se na poluvremenu očigledno vratili glavama u ovaj meč, pa su preko Imamovića odmah na otvaranju drugog dijela došli do vodstva od 3:2, da bi Džanković u 30. minutu povisio na 4:2.

Posljednja četiri minuta utakmice su bila veoma efikasna, te su golovima Bogilovića, Imamovića i Kadrića Tržnice stigle do trijumfa od 7:2.

Tržnice Sarajevo: Somun, Salić, Junuzović, Otajagić, Babić, Huskić, Džanković, Imamović, Bogilović, Kadrić,Balović.

Domovi Zdravlja KS: Selmanović, Čelik, Hodžić, Bečić, Kaliman, S. Šahmanija, Hasanspahić, A. Šahmanija, Fazlić, Bubalo, Kustura.

Bazen Otoka – BH Pošta 3:2 (Simonović, Smajović, Korać / Tahirović, Džafo)

Da smo nekoga pitali koji će rezultat biti nakon ovog susreta, vjerovatno bi svi rekli nekoliko golova razlike za BH Poštu, pa čak i sami igrači Bazena, međutim, Deljković i ekipa su izašli hrabro i napadački, a na kraju došli do pobjede i priredili veliko iznenađenje Poštarima, koji imaju najlošiji start prvenstva otkako nastupaju u Business ligi.

Poštari su veoma dobro i prepoznatljivom igrom ušli u ovaj susret, pa preko Tahirovića u 3. minutu dolaze do vodstva.

Da žele pozitivan rezultat igrači Bazena su pokazali u 7. minutu, kada nakon par minuta napadačke igre preko Simonovića dolaze od poravnanja.

U 16. minutu Smajović trese mrežu Zuke i tako Bazen dovodi do vodstva od 2:1, da bi konačan rezultat prvog dijela igre postavio Džafo u 18. minutu kada je poravnao na 2:2.

U drugom dijelu meča Pošta je napadala svim raspoloživim sredstvima, ali na golu domaćih briljirao je Subašić, koji je po uzoru prezimenjaka iz Hrvatske selekcije, branio što treba i ne treba i tako zaslužio epitet igrača utakmice.

U nizu napada BH Pošte, najbolje su se snašli Feriz i Korać, te je ovaj drugi nakon kontranapada postigao pogodak kojim je zaključio ovaj susret i svojoj ekipi donio veoma vrijednu pobjedu i tri boda, a s obzirom na veliki uspjeh koji su večeras ostvarili igrači Bazen Otoke, menadžment ove firme bi mogao razmisliti o slobodnom danu za učesnike ovog odličnog susreta.

Bazen Otoka: Subašić, Korać, Feriz, Bašić, Hubijar, Deljković, Simonović, Klačar, Velić

BH Pošta: Zuko, Tukić, Bučan, Pašić, Janjoš, Krka, Škoro, Sulejmanović, Salčin, Tahirović, Džafo, Ajanović, Rizvan.

Pravdu na večerašnjim mečevima dijelio je sudijski par Farik Kečo i Amir Omerbašić.