Debakl usred Zagreba: Hrvatski košarkaši poraženi i u 2. kolu kvalifikacija za SP

Nakon što je izgubila od Holandije u petak, hrvatska košarkaška reprezentacija poražena je i od Italije u utakmici 2. kola grupe D kvalifikacija za SP u Kini.

Italijani su pregazili igrače selektora Ivice Skelina i pobijedili su s 80:64.

Hrvatska je fantastično otvorila utakmicu, u prvoj četvrtini imala je prednost od 10 razlike (23:13), a nakon prve četvrtine + 8. A onda je uslijedio potop.

Napad je stao, odbrana više nije mogla braniti ništa iItalijani u drugoj četvrtini prelomili su utakmicu, a u trećoj su samo stvarali prednost i rutinski je čuvali.

U redovima Italije briljirao je Della Valle (25 poena), kod Hrvatske je najefikasniji bio Darko Planinić (20).

U drugom susretu grupe D, Rumunija je savladala Holandiju kao domaćin, 75:68.

Ranije danas su odigrana dva susreta grupe B. Latvija je savladala Švedsku, koju s klupe predvodi bh. stručnjak Vedran Bosnić, sa 82:73, dok je Turska slavila u gostima kod Ukrajine, 67:60.