De Colo rešetao Real Madrid i donio Moskovljanima pobjedu u uzbudljivoj završnici

U okviru 22. kola Eurolige derbi kola su igrali CSKA Moskva i Real Madrid, gdje su domaći ostvarili pobjedu rezultatom 82:78 u uzbudljivoj završnici, a najefikasniji je bio Nando De Colo sa 21 poenom.

Prva četvrtina je bila veoma uzbudljiva, obje ekipe su pružile fantastičnu igru na obje strane parketa, a do kraja poluvremena Real je čak bio i dominantniji te je na odmor otišao sa prednošću rezultatom 40:34.

Međutim ključna je bila 3. četvrtina kada je CSKA pojačao gas te uz sjajnog De Coloa okrenuo upotpunosti rezultat, koji su uspjeli očuvati do samog kraja i ostvariti pobjedu od 82:78.

Najefikasniji u redovima Moskovljana je bio sjajni Nando De Colo koji je postigao 21 poen uz sjajan šut iz igre 8/12, dok je u redovima Madriđana najviše poena postigao Anthony Randolph, ukupno 20.