Darussafaka ostaje posljednja u Euroligi, Zalgiris slavio protiv Olympiakosa

Odigrana su tri susreta jedanaestog kola Eurolige, a osim što je Nemanja Gordić srušio Barcelonu u dresu Budućnosti, slavio je i Zalgiris Kaunas protiv Olympiakosa, te Maccabi Tel Aviv u gostima kod Darussafake.

Budućnost je u dramatičnom završetku susreta slavila, a nakon što su katalonci vodili čitavo prvo poluvrijeme. Prvu četvrtinu su katalonci pobijedili za jedan poen razlike, kao i drugu dionicu. Crnogorci se nisu dali, pa u već tijesnoj utakmici uzimaju prednost već u sljedećoj četvrtini, te pobjeđuju 15:13, a četvrtu koja je bila najneizvjesnija “uzeli” su sa tri poena razlike.

Na kraju su slavili rezultatom 67:64.

Najefikasniji u crnogorskoj ekipi bio je naš reprezentativac Nemanja Gordić, kao i Earl Clark, a obojica su upisali po 12 poena.

Kod katalonaca najefikasniji bio je Adam Hanga sa istim brojem koševa.

Zanimljivo je bilo i u Kaunasu, gdje je domaćin slavio u utakmici protiv Olympiakosa. Iako u prvu četvrtinu ubjedljivo izgubili 19:29 Zalgiris se uspio vrati te pobijediti u svim ostalim dionicama.

Najefikasniji kod domaćina bio je Marius Grigonis sa 19 koševa, dok je kod gostiju to bio Georgios Printezis sa jednim poenom manje.

Darussafaka ostaje posljednja na tabeli nakon večerašnjeg susreta gdje je izgubila od Maccabija samo 2 poena razlike, a rezultat je glasio 71:73.

U prvoj četvrtini bili su izjednačeni (17:17), a u naredne dvije četvrtine napravili su dobru razliku protiv izraelskog prvaka. Već u četvrtoj i presudnoj dionici uspjeli su upisati devet koševa, dok su gosti 22, te tako odnijeli pobjedu.

Najefikasniji kod Daružana bio je Michael Eric sa 20 poena, dok je kod gostiju to bio John Dibartolomeo sa 13 poena.

Još uvijek se igraju dva susreta, Bayern dočekuje Khimki, te Milano i Gran Canaria.