Curry oborio još jedan NBA rekord, Warriorsi upisali novu pobjedu

Steph Curry je u Atlanti postao prvi igrač u historiji NBA lige koji je u šest uzastopnih sezona postigao najmanje 200 trojki. Na vječnoj listi prestigao je Raya Allena.

No, plejmejker aktuelnih NBA šampiona je u finišu prve četvrtine prilikom doskoka nehotice stao na nogu Zaze Pachulije i izvrnuo zglob, ali se poslije kratkog boravka u svlačionici vratio na teren i nastavio meč.

Ipak, sredinom trećeg perioda stručni štab Warriorsa je odlučio da Curryja više ne koristi u duelu sa Hawksima. Do tog trenutka sjajni strijelac je postigao 28 poena za 24 minuta provedena u igri.

Golden State na kraju je slavio novu pobjedu na gostovanju, 114:109, a osim Curryja, blistao je i Kevin Durant (28).

Rezultati NBA lige: Orlando – Detroit 115:106, Philadelphia – Charlotte 110:99, Atlanta – Golden State 109:114, Washington – Toronto 95:102, Chicago – Dallas 108:100, Memphis – Denver 102:108, Milwaukee – Indiana 96:103, Phoenix – Oklahoma 116:124, Utah – Minnesota 116:108, LA Clippers – New York 128:105.