Čudesni Pirić nedovoljan Slobodi, Široki u finišu slomio otpor Tuzlaka

Bio je ovo treći duel ova dva kluba u posljednjih sedam dana. Široki je na početku imao nekoliko prilika, ali se početni rezultat nije mijenjao. Odličnu šansu imao je u 19. minuti Krstanović kada se Pirić istakao odličnom odbranom.

Sloboda je prvi korner izvela u 41. minuti. Prije toga dobar napad Tuzlaka spriječio je Pandža koji je pravovremenim startom izbacio loptu van terena.

Odličnu šansu domaći su imali i u posljednjoj minuti prvog dijela kada je Baraban dobro šutirao, ali se Pirić još jednom istakao i sačuvao svoju mrežu u prvom poluvremenu.

U drugom poluvremenu nstavila se opsada gola Tuzlaka. Wagner, Menalo su prijetili Piriću. Potom je i Kostić nespretno zakačio loptu, ali sjajni Pirić je sa gol linije intervenisao. Veliku šansu je imao i Krstanović, ali sa pet metara nije uspio pogoditi mrežu.

U 70. minuti Kostić je srušio Krstanovića u kaznenom prostoru nakon čega je dosuđen penal. Isti igrač je bio siguran sa bijele tačke za 1:0.

Nakon vodećeg gola, Široki je nastavio sa pirtiskom i stvorio nekoliko odličnih šansi pred golom Pirića. Takvu jednu su odigrali u 83. minuti kada je Wagner odlično šutirao, ali je Pirić odbio loptu na koju je natrčao Menalo i postigao pogodak za sigurnu prednost od 2:0. Do kraja susreta domaći su sigurno sačuvali prednost koja ih je odvela u 1/4 finale Kupa BiH.

Široki Brijeg – Sloboda 2:0 (Krstanović 69’, Menalo 83’)

Široki Brijeg: Bilobrk, Pandža, Barišić, Ćorić, Krstanović, Ivanković, Baraban, Wagner, Menalo, Lončar, Bralić.

Sloboda: Pirić, Kostić, Fatić, Efendić, Krpić, Subić, Lazevski, Mehmedagić, Stjepanović, Todorović, Merzić.