CSKA fantastičnom serijom 10:0 u posljednjim sekundama do pobjede nad Baskonijom

Košarkaši CSKA Moskve su došli do prve pobjede u prvom meču četvrtfinala košarkaške Eurolige nad Baskonijom rezultatom 98:90.

Gledaoci u Moskvi su prisustvovali fenomenalnoj košarkaškoj predstavi čiji se pobjednik nije znao do posljednjih sekundi, jer je CSKA na kraju serijom 10:0 došla do pobjede. Gosti su poveli na startu, ali su Rusi okrenuli rezultat i čuvali vodstvo sve do finiša poluvremena kada se Baskonija vratila u susret.

Treću četvrtinu ponovo dobijaju Moskovljani, a prednost je na kraju četvrtine bila i dvocifrena. Dobrom igrom i odličnim šutem Baskonia se vratila na startu posljednje dionice, no finiš je pripao velikom favoritu u ovom duelu.

Sjajni Miloš Teodosić je vodio CSKA do pobjede sa 22 poena, pet asistencija i 2 skoka, dok su De Colo i Higgins dodali 17, odnosno 12 poena. S druge strane, Larkin je bio najbolji sa 17 poena.