CSKA demolirao Zvezdu, Maccabi iznenadio Baskoniju

-

CSKA je ozbiljno shvatio meč protiv Crvene zvezde, a to najbolje pokazuje prva dionica koju su dobili sa 33:26. U istom ritmu su nastavili i u drugoj dionici, te na poluvrijeme otišli sa prednošću od 58:46. Zvezda je malo usporila Ruse u trećoj dionici, ali u četvrtom periodu CSKA je opet bio u petoj brzini i slavio veliku pobjedu, te nanio drugi uzastopni poraz Beograđanima. De Colo je sa 25 koševa bio najbolji kod domaćih, a Mitrović je sa 16 koševa bio bolji od ostalih u gostujućem timu.

Anadolu Efes je očekivano u Istanbulu bio bolji od Milana rezultatom 90:86. Gosti su bili odlični u prvom poluvremenu, ali su posustali u nastavku te ubilježili 15. poraz. Heurtel je kod Efesa ubacio 17 poena, a koš više od njega postigao je Sanders kod gostiju.

Maccabi je napravio malo iznenađenje i savladao Basconiju na svom parketu rezultatom 85:84. Domaći su imali prednost sve vrijeme, ali su na kraju ugrozili pobjedu, te slavili minimalnim rezultatom. Goudelock je sa 21 poenom bio najbolji u domaćem timu, a Bargnani je postigao 17 koševa u ekipi Basconije.

Laganu pobjedu ostvario je Panathinaikos savladavši Bamberg rezultatom 81:72. Singleton je kod domaćih sa 17 koševa bio najbolji pojedinac, dok je najefikasniji igrač na meču bio Theis sa jednim poenom više.