Crvena zvezda teškom mukom slomila otpor Spartaksa, Suduva priredila veliko iznenađenje

Crvena zvezda je teže od očekivanog savladala Spartaks iz Latvije sa 2:0 i prošla je u 2. pretkolo Lige prvaka.

Oko 20.000 domaćih navijača vidjelo je blijedu partiju srbijanskog šampiona koji je jalovo napadao, a gosti su se uspješno branilili. Ipak, novajlija Ben je u 78. minuti nakon kornera i sumnjive pozicije zatresao mrežu Latvijaca, a prolaz je ovjerio Krstičić četiri minute kasnije.

Nekadašnji kapiten Željezničara Aleksandar Kosorić odigrao je dobrih 90 minuta za Latvijce.

Veliko iznenađenje se desilo u duelu kiparskog Apoela i litvanske Suduve u kojoj su domaći slavili sa 1:0, ali nakon poraza u prvom meču 3:1, neočekivano su eliminisani i Suduva će u narednom kolu igrati protiv Crvene zvezde.

Dalje je prošao i mađarski MOL Vidi, poznatiji kao Videoton, koji je pobjedom 2:1 protiv Dudelangea ovjerio prolaz. Domaći su slavili zahvalujući golovima Lazovića i Šćepovića, dok je za Luksemburžane strijelac bio Couturier, a bh. fudbaler Anel Hadžić je odigrao svih 90 minuta za Mađare.

Velški TNS je bio na pragu senzacije, s obzirom da je jurio zaostatak od 5:0 iz prvog meča protiv Skhendije, ali na kraju im je nedostajao samo jedan gol da anuliraju prednost gostiju i nije im bila dovoljna pobjeda 4:0.