Crvena zvezda osvojila Superkup ABA lige: Beograđani srušili Budućnost

Prvi trofej u sezoni 2018/19 završio je u vitrinama Crvene zvezde. Košarkaši beogradskog tima savladali su Budućnost VOLI u finalu ABA Superkupa u Laktašima i slavili rezultatom 89:75 (28:16, 29:16, 21:23, 11:20).

Od prvog do posljednjeg minuta ekipa Milana Tomića dominirala je na terenu u svim segmentima ne ostavivši rivalu šansu da se vrati u utakmicu.

Budućnost je imala rezultatski priključak dok je Danila Nikolića služio šut za tri poena, a od trenutka kada je krilni centar Podgoričana izašao iz igre uslijedio je krah.

Crveno-bijeli su na krilima Stratosa Perperoglua do odlaska na odmor stekli prednost i praktično riješili pitanje pobjednika nakon 20 minuta igre.

Najefikasniji pojedinac u pobjedničkom sastavu bio je Mouhammed Faye sa 14 poena, 4 skoka i 2 asistencije, a pratili su ga Maik Zirbes (13 poena, 6 skokova), Stratos Perperoglu (12 poena, 4 asistencije), Ognjen Dobrić (12 poena, 3 skoka, 2 asistencije) i Joe Regland (10 poen, 7 asistencija).

Tim Aleksandar Džikića predvodili su Filip Barović sa 19 i Danilo Nikolić sa 16 poena.

Crveno-bijeli su na taj način osvojili trofej ABA Superkupa i bez poraza kompletirali pripremni period za novu sezonu koju će otvoriti duelom sa Cibonom sljedećeg petka.