Crnkić u prvoj minuti donio tri boda Sarajevu

Ekipa Sarajeva minimalnim rezultatom slavila je protiv Slobode u prvoj utakmici 7. kola Lige za prvaka, a junak za pobjedu Bordo ekipe i ostanak u trci za titulu prvaka bio je Nermin Crnkić.

Ekipa Mehmeda Janjoša u vodstvo je stigla već u 20 sekundi meča. Duljević je sjajno uposlio Crnkića koji se našao oči u oči s Muminovićem i pogodio za vodstov Bordo ekipe rezultatom 1:0.

U sedmoj minuti Sloboda je mogla poravnati rezultat. Veliku grešku Bekića nije uspio iskoristiti Zec jer je Novaković u posljednjim trenucima spasio domaću ekipu.

Nako toga, uslijedio je nešto mirniji period bez velikih prilika, da bi u 26. minuti Hebibović dva puta šutirao, ali je Muminović jednom dobro regovao, dok je drugi udarac otišao pored gola.

Do poluvremena još jednu šansu imao je Hebibović pred sam kraj kada nije iskoristio grešku odbrane Slobode, a onda u nastavku akcije Ahmetović dobija žuti karton zbog simuliranja.

Već na samom početku drugog poluvremena dvije velike prilike za Sarajevo. Prvo je Novaković u 47. minuti loše šutirao iz sjajne pozicije, da bi nakon toga udarac Duljevića s nekih 30 metara još ljepše odbranio Muminović.

Pet minuta poslije, Tandir je bio u odličnoj prilici, savladao je golmana Pavlovića, ali je njegov udarac završio samo na stativi. Sarajevo je pitanje pobjednika moglo riješiti u 61. minuti kada akteri prvog pogotka, Duljević i Crnkić opet izbacuju odbranu Slobode, ali se ovaj drugi nije najbolje snašao i ostalo je 1:0.

Nakon toga i Hebobović je imao novu veliku priliku u 76. minuti, ali je njegov udarac otišao pored gola. Do kraja meča bilo je još nekih prilika na obje strane, međutim rezultat je ostao isti.

Sarajevo – Sloboda 1:0 (Crnkić 1’)

Stadion: Asim Ferhatović Hase. Gledalaca: 3.500. Sudija: Dragan Petrović (Banja Luka). Žuti kartoni: Mihojević, Ahmetović (Sarajevo) ; Subić, Zilkić, Škahić (Sloboda)

Sarajevo: Pavlović, Kadušić, Al. Bekić, Novaković, Kovačević, Mihojević, Ivetić (od 54. Ivetić), Hebibović (od 85. Am. Bekić), Crnkić, Duljević (od 70. Radovac), Ahmetović.

Sloboda: Muminović, Škahić, Salihović, Todorović, Efendić, Ziljkić (od 76. Smajić), Subić (od 62. Hodžić), Grahovac (od 62. Stjepanović), Tandir, Hairlahović, Zec.