Cocalićev i Vršajevićev Akhisar slavio nakon sjajnog preokreta, Hajradinoviću poluvrijeme u remiju Kasimpase

Posljednje dvije utakmice 24. kola turske Superlige odigrane su večeras, a na njima su nastupila čak tri bh. fudbalera.

Edin Cocalić i Avdija Vršajević su sa svojim Akhisarom dočekali Alanyaspor i slavili nakon furioznog preokreta u finišu meča.

Alanya je povela autogolom Lukača u 65. minuti, ali onda je “pročepilo” s druge strane.

Poravnanje Akhisaru donosi Yavru u 74. minuti, a samo tri minute poslije Kisa donosi potpuni preokret. Za konačnih 3:1 pogađa Yavru u 87. minuti.

Cocalić je na terenu proveo svih 90 minuta, dok je Vršajević u igru ušao u 84. minuti.

U drugoj utakmici je Kasimapasa Harisa Hajradinovića dočekala Trabzonspor, a završeno je bez pobjednika 2:2.

Sjajnu partiju je za goste pružio Nwakaeme, koji je postigao oba gola za Trabzon, a bilo je to u 30. i prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Haris Hajradinović u igru ulazi na poluvremenu, a onda je uslijedio veliki povratak njegove ekipe.

Perica je smanjio na 1:2 u 63. minuti, a Trezegeut iz penala u 90. minuti donosi važan bod Kasimpasi u borbi za opstanak.

Također, Akhisar se s ova tri boda vratio u igru da zadrži status superligaša…