Član stručnog štaba Zmajeva odbrusio Červaru nakon optužbi na račun sudija

Reprezentacija Hrvatske je sinoć u Koelnu poražena od Njemačke sa 22:21, te su Kauboji tako ostali bez ikakvih šansi za plasman u polufinale Svjetskog prvenstva.

Mnogo bure se u javnosti podiglo oko suđenja, posebno u finišu susreta, kada su danske sudije dosudile jedno probijanje Karačića, za koje mnogi smatraju da nije postojalo.

Bijesan je bio i selektor Hrvatske Lino Červar, koji je rekao da sudije treba poslati u zatvor, a s obzirom da se radi o njegovim sunarodnjacima, prozvanim se našao i legendarni danski golman Kasper Hvidt, koji je trenutno saradnik Bilala Šumana u stručnom štabu reprezentacije BiH.

Hvidt je stao u odbranu sudija te istakao da su oni dobro odradili svoj posao.

“S obzirom na sve što smo vidjeli, mislim da su naše sudije dobro odradile posao”, rekao je legendarni Hvidt.

Dodao je i kako bi Červar trebao pričati i o isključenjima za Nijemce u prvom poluvremenu susreta.

“Njemačka je tako imala čak pet isključenja u prvom poluvremenu, a Hrvatska samo dva. Nemoguće je biti sudac i ne griješiti. Možda je onda potrebno uvesti dodatne mehanizme”, dodao je on, ali zatim i priznao da su suci pogriješili kada su Nijemcima dali loptu dosudivši Karačićevo probijanje u 59. minuti.

“Utakmica je bila tijesna i jedna odluka puno znači. Jasne su mi njihove frustracije”, zaključio je on.

Podsjećamo, Hvidt se prije nekoliko mjeseci pridružio stručnom štabu Bilala Šumana, selektora reprezentacije BiH, koji je njegov veliki prijatelj.