Čilić ispao s Wimbledona: Protiv 73. tenisera svijeta imao 2:0 u setovima i izgubio

Prošlogodišnji finalista Wimbledona, Marin Čilić, ispao je već u drugom kolu na ovogodišnjoj londonskoj travi. Hrvatski as je poražen od Argentinca Guida Pelle – 3:6, 1:6, 6:4, 7:6, 7:5, za tri sata i 14 minuta.

Ovo je ubjedljivo najveće iznenađenje u dosadašnjeg toku trećeg Grand slema sezone. Čilić je lako dobio prva dva seta i očekivao se lagani posao, ali… Marin je stao, a Pella je igrao kao u transu. Sva tri seta bila su uzbudljiva.

Pogotovo je bio neizvjestan četvrti set, koji je Pella dobio u taj-brejku. U petom setu, nije bilo brejka do 12. gema, kada je Argentinac uspio da iskoristi drugu meč loptu, za prvu veliku senzaciju na Wimbledonu.