Chelsea slavio uz prelijep pogodak Loftus-Cheeka, City siguran na Etihadu za povratak na vrh

Nije bilo iznenađenja u večerašnjim utakmicama 31. kola engleske Premier lige, a pobjede su upisala tri domaćina.

Chelsea je na Stamford Bridgeu sa laganih 3:0 savladao Brighton, koji će na osiguravanje opstanka sačekati još malo.

Plavci su poveli u 38. minuti preko Girouda, koji je pogodio nakon ubačaja Hudson-Odoia, a prednost je udvostručio Eden Hazard u nakon sat vremena igre.

U 63. minuti Loftus-Cheek postiže prelijep pogodak i postavlja konačnih 3:0, te je Chelsea uspješno nastavio borbu za Ligu prvaka. Sada je na petom mjestu, iza Arsenala koji ima bod više, ali i utakmicu manje.

Manchester City je trijumfalno nastavio trku za titulu sa Liverpoolom, a na Etihadu je pao Cardiff. Strijelci za Građane bili su De Bruyne i Sane.

Građani su se tako vratili na vrh i imaju bod više od Redsa.

Iz crne serije je konačno izašao Tottenham, koji je nakon pet utakmica bez pobjede slavio nad gradskim rivalom Crystal Palaceom.

Pogađali su Son i Eriksen, a i Spursi su u trci za Ligu prvaka…

Chelsea – Brighton 3:0 (Giroud 38’, Hazard 60’, Loftus-Cheek 63’)
Manchester City – Cardiff 2:0 (De Bruyne 6’, Sane 44’)
Tottenham – Crystal Palace 2:0 (Son 56’, Eriksen 81’)