Chelsea sa dva igrača manje zamalo napravio čudo, sjajan povratnički debi Rooneya na Goodisonu

Aktuelni prvak Engleske, ekipa Chelseaja, porazom je počela novu sezonu. Burnley je slavio u Londonu sa 2:3, u utakmici u kojoj je ekipa Antonija Contea zaradila dva crvena kartona.

Užasno poslijepodne Plavaca najavio je crveni karton Cahilla u 13. minuti, a gosti su to znalački kaznili već u prvom dijelu. Vokes u 24. i 43. minuti, te Ward u 39. minuti šokirali su Stamford Bridge.

U nastavku je Chelsea bacio sve karte u napad, a takva igra im se isplatila u 69. minuti kada je rezervista Morata samnjio na 1:3, ali kada je Fabregas zaradio drugi žuti karton u 81. minuti sve nade domaćih bile su ugašene.

Ipak, Chelsea je i sa dva igrača manje u 88. minuti postigao gol preko Luiza, ali do potpunog čuda nisu mogli.

Iznenađenje je napravio i novi premijerligaš Huddersfield koji je kao gost sa 0:3 pobijedio Crystal Palace. Autogol Warda u 23. i golovi Mouniea u 26. i 78. minuti osigurali su gostima ubjedljiv trijumf.

Sjajan povratnički ligaški nastup na Goodisonu imao je Wayne Rooney, koji je efektnim golom glavom u 45. minutio donio trijumf Evertonu protiv Stokea rezultatom 1:0. Na klupi Karamela bio je Muhamed Bešić, ali nije ulazio u igru.

Minimalan poraz doživio je i Bournemouth, novi klub Asmira Begovića. Popularne Trešnjice su kao gosti izgubile od WBA, a gol odluke djelo je Hegazya u 31. minuti.

U duelu Southamptona i Swanseaja nije bilo golova.